Haniebna agresja niemieckich żołnierzy! Napadali seksualnie na uczestników imprezy

Dodano   0  
  Loading
Agresja niemieckich żołnierzy na Litwie

Niemieccy żołnierze podczas Dnia Sił Zbrojnych / fot. Twitter/Emily Haber/@GermanAmbUSA

Niezwykła agresja niemieckich żołnierzy przebywających na misji NATO na Litwie. Zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym, znieważanie m.in. na tle rasistowskim oraz wymuszenia. Czterech z nich już zostało wycofanych do Niemiec.

Niesamowita agresja niemieckich żołnierzy na Litwie!

Jak podaje niemiecka agencja DPA, która dotarła do pisma z resortu obrony naszych Zachodnich sąsiadów, aż dziewięciu niemieckich żołnierzy stacjonujących na Litwie w ramach misji NATO, zostało oskarżonych o czynną napaść seksualną oraz wymuszenia. Wszystko działo się podczas imprezy, która odbyła się pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Podczas trwania hucznej zabawy śpiewano również skrajnie rasistowskie utwory w tym o podłożu antysemickim. Niepokojąca agresja niemieckich żołnierzy, została zgłoszona przez jednego z uczestników imprezy 8 czerwca opisując przełożonym zdarzenia z niespokojnej nocy, dodał, że w trakcie hucznych zabaw doszło również do czynnej napaści seksualnej. Czterech oskarżonych powróciło już do Niemiec, po tym jak o całej sytuacji na Litwie dowiedział się niemiecki sztab wojskowy.

Surowe kary dla oskarżonych

Była przewodnicząca CDU, a obecnie szefowa resortu obrony wyraźnie zaznaczyła, że sprawa zostanie natychmiastowo wyjaśniona, a agresja niemieckich żołnierzy spotka się z adekwatną kara dla sprawców.

Nadal jest wyjaśniane do czego dokładnie doszło podczas imprezy. Jedno jest pewne: cokolwiek się stało, będzie ścigane i surowo karane

– podkreśliła Annegret Kramp-Karrenbauer.

Niemieccy żołnierze przebywają na Litwie w ramach Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (Enhanced Forward Presence) na tzw. wschodniej flance.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY