Koronawirus w Polsce: Najniższa dobowa liczba zakażeń od roku

Dodano   0  
  Loading
Medyk rozrywa karteczkę "COVID-19".

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Elliot Alderson /Pixabay

W poniedziałek 14 czerwca w Polsce odnotowano, że dzisiejsza dobowa liczba zakażeń wirusem Sars-CoV-2. jest najniższa od roku. Ministerstwo Zdrowia informuje o ponad stu nowych zakażeniach.
  • W dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia widnieje obecnie niewiele ponad 100 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Jest to najniższa dobowa liczba zakażeń od roku.
  • Obecnie miejsca w szpitalach zajmuje 1 982 chorych z COVID-19, a 303 z nich jest podłączonych do respiratorów.
  • Lekarze spodziewają się wzrostu liczby zachorowań po zniesieniu obostrzeń pod koniec czerwca.
  • Zobacz także: Segregacja sanitarna podczas pieszych pielgrzymek? Polski biskup wydał komunikat

Jak podaje portal RMF24, w poniedziałkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia widnieje obecnie niewiele ponad 100 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Jest to najniższa dobowa liczba zakażeń od roku. Dla porównania: tydzień temu w naszym kraju wykryto 194 nowe przypadki, a w czasie minionego weekendu w całej Polsce wykryto 466 nowych przypadków zakażenia Sars-CoV-2.

Obecnie miejsca w szpitalach zajmuje 1 982 chorych z COVID-19, a 303 z nich jest podłączonych do respiratorów. Informację podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Poinformowano również, że na kwarantannie przebywają 55 463 osoby. Na dzień dzisiejszy, wyzdrowiało 2 648 859 zakażonych.

Resort poinformował, że dla pacjentów z koronawirusem przygotowanych jest 13 580 łóżek i 1 397 respiratorów.

Wzrost zachorowań po zniesieniu obostrzeń? Lekarze ostrzegają

Minister Zdrowia przekonuje, że widoczny spadek zachorowań jest efektem skutcznej akcji szczepień. Pomimo tego, że dobowa liczba zakażeń maleje, lekarze przewidują wzrost zachorowań na COVID-19 na koniec czerwca. Nie będzie to jednak tak drastyczny wzrost jak przy okazji trzeciej fali, z którą mierzyła się Polska.

Dr Paweł Grzesiowski infomuje, że najbardziej niebezpiecznym teraz jest dla nas wariant indyjski koronawirusa. Uważa, że najbardziej podatni na tą wersję wirusa będą osoby niezaszczepione lub niewpełni zaszczpione.

Wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej na świecie, lekarze zalecają przede wszystkim, aby unikać tłumów, kiedy korzystamy z restauracji, kin, czy hoteli. Według nich kluczowe jest, żeby utrzymywać dystans od innych.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY