Potwierdzone! Kukiz w sojuszu z Kaczyńskim. Zdradził wyborców? Znamy szczegóły porozumienia

Dodano   1  
  Loading
Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim

Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim / fot. twitter.com

Od pewnego czasu między Prawem i Sprawiedliwością oraz środowiskiem politycznym Pawła Kukiza trwały negocjacje programowe. Dzisiaj duet Kaczyński-Kukiz podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawili oficjalnie zawarcie porozumienia oraz pierwsze szczegóły programu koalicyjnego.
  • Tandem polityczny Kaczyński-Kukiz wyjawił oficjalnie zawarcie porozumienia, wraz z pierwszymi szczegółami umowy koalicyjnej
  • Prezes PiS podczas konferencji prasowej w Zamku Ujazdowskim, nie ukrywał, że ta współpraca jest mu potrzebna do zachowania w Sejmie większości rządzącej
  • Uradowany Paweł Kukiz w czasie swojego wystąpienia, podkreślał pozytywne cechy płynące z zawartego porozumienia z partią rządzącą
  • Obecny obóz władzy, jest dla Kukiz’15 jedyną opcją do przeprowadzenia istotnych reform w sądownictwie, a także zmian ustrojowych
  • Zobacz także: Lidia Staroń przeciwko obowiązkowi szczepień. „To jest sprawa wyboru” [WIDEO]

Około godziny 11:30 w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona zapowiedzianej przez przecieki medialne współpracy na lini Kaczyński-Kukiz. Kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość, po wielomiesięcznych negocjacjach, zawarło koalicję z Kukiz’15. Na briefingu obecny był Prezes Jarosław Kaczyński oraz Paweł Kukiz. Jak wynika z zawartego porozumienia, oba ugrupowania mają wspierać swoje ustawy w Sejmie poprzez głosowania w kluczowych sprawach.

Nieoczekiwany tandem polityczny Kaczyński-Kukiz

Jako pierwszy, głos zabrał obecny wicepremier ds. bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński, który oficjalnie ogłosił zawarcie umowy koalicyjnej – “Zostało zawarte porozumienie programowe między PiS a Kukiz’15. To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju. Ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją” – zapowiedział.

Wyjaśnił również, że współpraca będzie polegać na wspieraniu własnych ustaw, a także wspólne głosowanie przy ważnych projektach – “A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał” – podkreślił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił także, że jego ugrupowanie podejmuje pewne ryzyko, jednakże to porozumienie jest istotne dla zachowania stabilności większości rządzącej – “My podejmiemy to ryzyko wprowadzenia tego w życie, bo to jest czasem trochę ryzykowne. Oczywiście w taki sposób, żeby w każdym wypadku było to zgodne z konstytucją. Z drugiej strony wsparcie ze strony tej grupy, tej formacji jest dla nas dzisiaj bardzo ważne z punktu widzenia również arytmetyki parlamentarnej, ale też oznacza pewne poszerzenie spectrum politycznego, także spectrum poglądów obywateli, do których możemy dotrzeć” -zauważył.

Lider Kukiz’15 spełnia swoje marzenia

Duet Kaczyński-Kukiz jest dla lidera Kukiz’15, poniekąd spełnieniem ambicji politycznych, co wyraził w swoich pierwszych słowach – “Chciałem podzielić się swoją radością z faktu podpisania porozumienia programowego z Prawem i Sprawiedliwością” – powiedział, mieniący się na początku swojej kariery politycznej tzw. antysystemowiec, Paweł Kukiz.

W dalszym ciągu wystąpienia przedstawił swój punkt widzenia na możliwość przeprowadzenia odpowiednich reform w sądownictwie za sprawą sędziów pokoju, a także wprowadzenia do życia dnia referendalnego – “Po raz pierwszy od przynajmniej sześciu lat pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych, z mojej perspektywy, z mojego punktu widzenia – taki jest mój punkt widzenia – zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego z tego ustroju semidemokratycznego, połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej” – podkreślił, wyraźnie uradowany Paweł Kukiz.

Jego zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość to jedyna obecnie siła polityczna zdolna, za pomocą swoich rządów wprowadzić kluczowe zmiany oraz przegłosować kluczowe zmiany ustrojowe. Na końcu wyraźnie podkreślił, że umowa ta jest niezwykle istotna dla jego ugrupowania – “Z naszej perspektywy umowa zawarta z PiS jest niesamowicie korzystna. (…) To jeden z ważniejszych dni w moim życiu. (…) Mam nadzieję, że wygramy Polskę”.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
trackback

[…] utożsamianą z układami. Ten sojusz też przetrwał jednak ledwie kilkanaście miesięcy. Dziś PiS pozostał dla Kukiza jedyną opcją, ale jest oczywiste, że Kaczyński traktuje go […]

POLECAMY