Problemy AstraZeneca w USA. “Niekompletny obraz danych dotyczących skuteczności”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Opakowanie szczepionki AstraZeneca.

Opakowanie szczepionki AstraZeneca / fot. TT/@OnetWiadomosci

Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) w USA wystosował komunikat, w którym wyraża zaniepokojenie danymi z badań klinicznych nad szczepionką przeciw koronawirusowi firmy AstraZeneca. Preparat nadal nie został dopuszczony do użytku w tym kraju.

  • NIAID ma wątpliwości w sprawie badań nad skutecznością szczepionki AtraZeneca.
  • Koncern od miesięcy oczekuje na dopuszczenie swojego preparatu do użytku w Stanach Zjednoczonych.
  • Już kilka miesięcy temu swoje wątpliwości wyrażała amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA).
  • W minionym tygodniu USA zdecydowały o przesłaniu ok. 4,5 mln z ok. 30 mln dawek Meksykowi i Kanadzie, gdzie szczepionka została już zatwierdzona.
  • Zobacz także: Wielka Brytania: Wakacje za granicą nielegalne. 5 tys. funtów grzywny za opuszczenie kraju

Wątpliwości NIAID opierają się o opinie działającej przy Instytucie rady monitorującej dane i bezpieczeństwo leków (DSMB). – DSMB wyraziła zaniepokojenie faktem, że AstraZeneca mogła zamieścić nieaktualne informacje z badań, które mogły dać niekompletny obraz danych dotyczących skuteczności. Wzywamy firmę, by współpracowała z DSMB, by zrewidować dane dotyczące skuteczności i zapewnić, by jak najbardziej precyzyjne i aktualne dane zostały opublikowane tak szybko, jak to możliwe – podano w komunikacie.

https://twitter.com/Breaking911/status/1374260140749299719

To nie pierwsze problemy AstraZeneca w USA. Już kilka miesięcy temu swoje wątpliwości wyrażała amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA). W celu uzupełnienia danych koncern przeprowadził kolejne badania w Stanach Zjednoczonych. Miały one na celu potwierdzić skuteczność preparatu. Okazuje się, że nowe wyniki nadal nie przekonały wszystkich instytucji. W ostatnich dniach opublikowano nowe wyniki badań, które wykazały 79-procentową skuteczność szczepionki w zapobieganiu objawowemu COVID-19. AstraZeneca przeprowadziła je w USA i dwóch krajach Ameryki Łacińskiej.

W minionym tygodniu USA zdecydowały o przesłaniu ok. 4,5 mln z ok. 30 mln dawek Meksykowi i Kanadzie, gdzie preparat został już zatwierdzony. Nie wiadomo, kiedy (czy?) dojdzie do zatwierdzenia w Stanach Zjednoczonych.

pulsmedycyny.pl, twitter.com

POLECAMY