Aktywista BLM usłyszał zarzuty. Wydał 450 tys. USD ze zbiórek na luksusowe zachcianki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Maejor Page, Fot. YouTube/ screen

Aktywista BLM, Maejor Page został oskarżony o wydanie 450 tysięcy dolarów z datków na własne, luksusowe przyjemności.

  • Aktywista Black Lives Matter, Maejor Page usłyszał oficjalne zarzuty.
  • Mężczyzna prowadził zbiórkę na rzecz walki z rasizmem, jednocześnie wydając zebrane kwoty na własne cele.
  • Page dokonał zakupów na kwotę około 450 tys. dolarów, kupując luksusowe garnitury, a nawet dom.

Aktywista BLM, Maejor Page, mzostał oskarżony o wydanie aż 450 tysięcy dolarów na osobiste, luksusowe przedmioty. Podejrzany miał zakupić na siebie drogie, markowe garnitury, a nawet dom. Maejor został aresztowany już we wrzeźniu 2020 roku. Dopiero wczoraj usłyszał oficjalne zarzuty. Jak informuje Washington Times, mężczyznę oskarżono o trzy przypadki prania pieniędzy oraz oszustwa bankowe.

Dodatkowo, Page miał wykorzystać do własnych celów napięcia związane z ruchem Black Lives Matter. W związku z jego sprawą zaangażowane jest biuro FBI w Cleveland Field. „Page jest oskarżany o wykorzystywanie bezprecedensowych napięć i niepewności z powodu powszechnych niepokojów społecznych i globalnej pandemii w celu zasilenia własnego konta bankowego” – powiedział agent specjalny FBI Eric B. Smith. “Aktywista” utworzył na Facebooku stronę Black Lives Matter of Greater Atlanta, którą zarejestrował jako organizację non-profit, a która wkrótce zmieniła swój status, nie informując o tym użytkowników. Prawdziwy rozkwit strony nastąpił w 2020 roku, po zamieszkach związanych ze śmiercią George;a Floyda.

Konto Black Lives Matter of Greater Atlanta na Facebooku zgromadziło aż 467 342,18 dolarów w darowiznach w krótkim okresie między czerwcem a sierpniem 2020 r. FBI twierdzi, iż Page posunął się nawet do bezpośredniego zapewnienia swoich darczyńców, że wszystkie zebrane pieniądze trafiły do rodziny George’a Floyda. Miał zapewnić, iż “żadne fundusze nie zostały wykorzystane na rzeczy osobiste. Wszystkie wpłaty wykorzystane są na koszty ruchu Black Lives Matter” – przekonywał aktywista. Rzeczywistość okazała się inna. Na koszt BLM Page zakupił żywność, luksusowe garnitury, meble i nieruchomość.

“Jeśli chodzi o dom, konto bankowe BLMGA kupiło go za 112 000 dolarów” – informuje Post Millennial. “Był to zarówno dom, jak i wolna działka obok. Został kupiony pod nazwą grupy aktywistów Page’a „Hi Frequency”. Inny członek Hi Frequency, Roon Goolsby, twierdzi, że dom miał być schroniskiem dla maltretowanych kobiet. Ale przyznał też, że Page czasami tam przebywał”.

Post Millennial

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY