Gender uchwała w Poznaniu. Ponad 11,5 tys. podpisów do wojewody z apelem o jej uchylenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ponad 11,5 tys. internautów podpisało apel do wojewody z prośbą o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego i uchylenie gender uchwały w Poznaniu. Wcześniej Rada Miasta zdecydowała o przyjęciu tzw. Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, która m.in. zagraża konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny poprzez promowanie idei ruchu LGBT.

Za pośrednictwem strony internetowej genderowakarta.pl, internauci kierują do Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka apel o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego i uchylenie uderzającego w rodzinę dokumentu. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została przyjęta przez Radę Miasta Poznania w pierwszej połowie lutego br. W petycji podkreślono, że uchwała jest faktycznie dokumentem promującym ideologię gender oraz idee ruchu LGBT.

„Ten niebezpieczny dokument oparty jest na fundamentalnych tezach ideologii gender. Pod płaszczykiem walki z nierównościami i przemocą chce narzucić mieszkańcom Poznania kontrowersyjny światopogląd. Przyjęcie dokumentu grozi ingerencją ratusza w programy nauczania, finansowaniem ze środków publicznych kampanii społecznych promujących radykalne postulaty, uprzywilejowaniem lewackich organizacji społecznych” – czytamy na stronie genderowakarta.pl, gdzie można złożyć swój podpis.

W petycji do Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, internauci zwracają uwagę, że już wcześniej Centrum Życia i Rodziny oraz Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” zwracali uwagę na niebezpieczeństwa płynące z treści uchwały. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym stanowi „zagrożenie konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny” oraz prowadzi do „ideologicznej ingerencji w zakresie wydatków i kontraktów publicznych”.

„Karta wprost nawiązuje do ideologii gender, której założeniem jest pogląd, że przyczyną przemocy w życiu społecznym jest istnienie płci męskiej i płci żeńskiej (Art. 22, ust. 2), narzuca wizję ludzkiej płciowości, nacechowaną postulatami skrajnych, lewicowych ideologii (Część I, pkt 4)” – napisano w treści apelu do wojewody. Autorzy listu dodają, że Karta „postuluje zwalczanie tzw. stereotypowych ról płciowych”, co prowadzi do wsparcia dla idei ruchu LGBT”.

Co więcej, Karta „tworzy zobowiązanie przeznaczania środków publicznych na szkolenia, programy i kampanie promujące założenia kontrowersyjnych ideologii” oraz „zobowiązuje przedsiębiorców do preferencyjnego zatrudniania niektórych osób, bez względu na kwalifikacje zawodowe (Art. 11 ust. 4).

Autorzy petycji do wojewody zachęcają do składania podpisów i wyrażania swej dezaprobaty dla ideologicznych dokumentów, które prowadzą do łamania obowiązującego Prawa oświatowego oraz zagrażają konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.

Wcześniej do Wojewody Wielkopolskiego z prośbą o podjęcie postępowania nadzorczego dotyczącego niebezpiecznego dokumentu apelowało Centrum Życia i Rodziny, które wystosowało oficjalne pismo w tej sprawie. – Ufamy, że Wojewoda Wielkopolski potraktuje sprawę poważnie i zbada zapisy zawarte w uchwalonej przez radnych Poznania tzw. Europejskiej Karcie Równości w Życiu Lokalnym. To działanie leży w interesie wszystkich mieszkańców Poznania, a w szczególności najmłodszych z nich, którzy w związku z przyjętym dokumentem, w niedalekiej przyszłości mogą być zmuszeni do obowiązkowego uczestniczenia w zajęciach z edukacji seksualnej wg standardów WHO – mówił wówczas Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY