Młodzież Wszechpolska szkoli członków: “Nacjonalizm w dobie wyzwań współczesności”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Młodzież Wszechpolska

Młodzież Wszechpolska zorganizowała kolejną już Szkołę Zimową, której temat brzmiał “Nacjonalizm w dobie wyzwań współczesności”.

“Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali wielu ciekawych wykładów. Szkoła Zimowa to również dobra okazja do integracji” – relacjonuje Młodzież Wszechpolska publikując na Twitterze fotorelację z wydarzenia.

Na szkole zimowej był obecny także prezes MW, Ziemowit Przebitkowski: “Mnóstwo bardzo fajnych referatów, ja mówiłem o sposobach zarządzania sobą w czasie” – podsumowuje wszechpolak.

Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 r. Skupiła najbardziej dynamiczne młode osoby, głownie studentów. Prezesem organizacji został Roman Dmowski – jeden z najwybitniejszych mężów stanu.

Podczas II wojny światowej wszechpolacy stanęli w obronie Ojczyzny. Walczyliśmy z nazistowskim najeźdźcą i komunistycznym okupantem. Przedwojenny prezes MW zginął w obozie koncentracyjnym Auchwitz.

“Chcemy odbudować potencjał Ruchu Narodowego. Wierzymy, że wkrótce my, nowe pokolenie, będziemy nadawać ton życiu w naszym kraju. Działamy aktywnie w całej Polsce. Nie kierujemy się chęcią zysku. Łączymy tradycyjne wartości z nowoczesnym patriotyzmem. Tworzymy ciekawą alternatywę dla bezczynności. Miarą wszechpolaka jest aktywność” – piszą wszechpolacy.

“Wyznaczamy szeroki katalog obowiązków względem Narodu i Ojczyzny. Prowadzimy ożywioną pracę formacyjną na cotygodniowych spotkaniach, podczas akcji bezpośrednich, w czasie obozów szkoleniowych i rekreacyjnych” – informują na swojej stronie internetowej. “Przed unijnym referendum informowaliśmy o niekorzystnych aspektach integracji. Sprzeciwiamy się dalszej biurokratyzacji UE. Bierzemy udział w licznych debatach. Ostatnio zorganizowaliśmy w Berlinie pikietę przeciw zakłamującej historię wystawie Eriki Steinbach”.

Młodzież Wszechpolska stawia na edukacje i kulturę: “Wydajemy własne pisma i książki, tworzymy serwisy internetowe, wspieramy zespoły muzyczne… Nasze poglądy stają się obecne w świadomości wielu Polaków. Prowadzimy ekspansje w wirtualnej przestrzeni. Docieramy do młodych ludzi za pomocą naszych serwisów internetowych”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY