Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności w domu byłego wiceministra w rządzie PO-PSL Stanisława Gawłowskiego – informują dziennikarze Magazynu Śledczego Anity Gargas.
Według informacji zamieszczonej na Twitterze, CBA prowadzi przeszukanie w warszawskim mieszkaniu posła PO Stanisława Gawłowskiego. Według dziennikarzy, czynności prowadzone przez funkcjonariuszy mają związek ze sprawą korupcyjną z czasów, kiedy Gawłowski był wiceministrem środowiska.
NASZ NEWS. #CBA prowadzi przeszukanie w warszawskim mieszkaniu posła PO Stanisława Gawłowskiego. Z naszych informacji wynika, że chodzi o sprawę korupcyjną z czasów, gdy Gawłowski był wiceministrem środowiska. #afery #MagazynŚledczy
— Śledczy Anity Gargas (@MagazynSledczy) 21 grudnia 2017
Jak z kolei informuje Cezary Gmyz, prokuratura zamierza postawić posłowi 5 zarzutów: Trzy korupcyjne oraz ujawnienie tajemnicy państwowej i plagiat pracy doktorskiej. Pierwszy z zarzutów dotyczy przyjęcia przez Gawłowskiego jako łapówki dwóch zegarków marki Tag Heuer model Carrera 16.
Prokuratura zażądała uchylenia immunitetu sekretarzowi generalnemu PO @StGawlowski zaś @CBAgovPL weszło na przeszukanie do jego warszawskiego mieszkania. Zaraz więcej informacji na @tvp_info
— Cezary „Trotyl” Gmyz (@cezarygmyz) 21 grudnia 2017
Jak poinformowała Prokuratura Krakowa, Stanisław Gawłowski nie został na razie zatrzymany ani nie zostały mu przedstawione zarzuty z uwagi na chroniący go immunitet poselski. “Nie obejmuje on jednak mieszkania posła. Z uwagi na dobro śledztwa konieczne jest szybkie zabezpieczenie dowodów, a uprzednie wystąpienie z wnioskiem o uchylenie immunitetu posła mogłoby prowadzić do ich ukrycia i mataczenia w sprawie” – czytamy w komunikacie.
Prokuratura poinformowała także, że dzisiejsze przeszukanie, zlecone przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, jest efektem trwającego od czerwca 2013 roku śledztwa w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Dotyczy ono nieprawidłowości przy realizacji o co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.
W toku śledztwa zarzuty usłyszało już 56 osób. Są wśród nich dyrektor i zastępcy dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji, pracownicy jednostek terenowych tego zakładu, kierownicy budów w podmiotach wykonujących na jego rzecz usługi, a także przedsiębiorcy.
/ dorzeczy.pl / twitter.com / medianarodowe.com /