REKLAMA

,,2000 lat nauki Kościoła krytykuje to, co dzieje się dzisiaj w Kościele” -ks. Wierzycki o karze śmierci [WIDEO]

,,2000 lat nauki Kościoła krytykuje to, co dzieje się dzisiaj w Kościele” -ks. Wierzycki o karze śmierci [WIDEO]

W ostatnim czasie duże kontrowersje wzbudziła zmiana w Katechizmie Kościoła Katolickiego, która całkowicie zakazuje stosowania kary śmierci. Na antenie Mediów Narodowych do tego tematu odniósł się ks. Dawid Wierzycki z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X.

REKLAMA

Duchowny przypomniał historię sprzeciwu wobec kary śmierci. Zauważył, że takie akty ze strony hierarchów Kościoła są czymś nowym, a wobec kary głównej protestowali głównie środowiska antykatolickie. – Filozofowie XVIII w., byli to głównie liberałowie, widzieli w karze śmierci zupełną zagładę człowieka dlatego, że nie wierzyli oni w życie pozagrobowe – stwierdził ks. Wierzycki.

Papież założy na Światowe Spotkanie Rodzin polskie szaty liturgiczne. Winnicki: czy to rekwizyty do kolejnej części Harrego Pottera?

 

Kapłan potwierdził także prawo państwa do skazywania na śmierć w wypadku takiej konieczności. – Jeśli ta kara jest konieczna, to państwo ma prawo ją stosować – zaznaczył ks. Wierzycki. – Nieraz, aby zachować dobro wspólne, musimy pozbawić daną jednostkę dobra prywatnego – dodał powołując się na nauczenie św. Tomasza z Akwinu.

Więcej o karze śmierci w świetle nauczania Kościoła i zmian jakie w nim zaszły w ostatnich dziesięcioleciach w programie ,,Kościół, naród, państwo”. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału.

REKLAMA

Komentarze