REKLAMA

2 lata więzienia za…negatywny komentarz o imigrantach

2 lata więzienia za…negatywny komentarz o imigrantach

71-letnia mieszkanka Borås (Szwecja) stanie przed sądem za negatywny komentarz o tzw. uchodźcach. Grozi jej nawet do 2 lat więzienia.

REKLAMA

Komentarz został napisany pod postem na facebookowej stronie partii Szwedzkich Demokratów, który dotyczył lęku przybyszów przed dotykiem. Kobieta wypowiedziała się o podających się za dzieci mężczyznach z Bliskiego Wschodu w następujących słowach:

Skoro mowa o żartach, oni nie mają żadnych problemów z dotykiem, ponieważ gwałcą każdą kobietę, którą widzą, biją, niszczą swoje miejsca zamieszkania, itd. To my jesteśmy dotknięci inicjowaniem dotyku przez te 30-letnie brodate dzieci.

Zdaniem prokuratora Martina Svenssona, wypowiedź jest na tyle poważna, że nie można jej uznać za wykroczenie. Uważam, że to bardzo obraźliwy przekaz, w którym naprawdę wyrażona została silna pogarda. Na podstawie tego uważam, że kwalifikuje się to jako mowa nienawiści w stosunku do grupy etnicznej normalnego stopnia, a nie wykroczenie. – mówi Svensson.

Za przestępstwo tego stopnia grozi do 2 lat wiezienia. W przypadku wykroczenia, grzywna. Przy uznaniu przestępstwa za ciężkie – od 6 miesięcy nawet do 4 lat więzienia.

friatider.se

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

źródło:

Narodowcy.net
Polub fanpage Narodowcy.net na Facebooku
REKLAMA

Komentarze