REKLAMA

17-letni Polak z Londynu z zarzutami o terroryzm

17-letni Polak z Londynu z zarzutami o terroryzm

17-latek, Oskar Dunn-Koczorowki, przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem – Polak według londyńskiej policji miał być odpowiedzialny za projektowanie ekstremistycznych materiałów.

Zarzuty usłyszał również 18-letni Michał Szewczuk, którego z kolei oskarżono o zachęcanie do terroryzmu czy rozpowszechniania publikacji terrorystycznych. O sprawie informuje BBC.

REKLAMA

Według portalu 17-letni Polak był członkiem radykalnej grupy National Actoin – prawnie zakazanej w Wielkiej Brytanii, oraz w organizacji System Resistance Network. Nastolatek w Internecie zamieszczał zdjęcia, na których był ubrany w koszulkę amerykańskiej organizacji Atomwaffen. Nastolatkowie zaprojektowali również plakat zachęcający do zastrzelenia księcia Harry’ego za „zdradę rasy”.

17-latek podczas rozprawy w Old Bailey przyznał się, że był członkiem neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division. Wyrok otrzyma jednak dopiero 25 lutego, na kolejnej rozprawie. Współoskarżony 18-latek stanie przed sądem dopiero w maju 2019 roku – Polak otrzymał osiem zarzutów. Obaj pozwani zostali warunkowo zwolnieni z aresztu za kaucją.

onet.pl

 

REKLAMA

Komentarze