REKLAMA

1 listopada. Narodowcy w Katowicach pamiętali o Bohaterach

1 listopada. Narodowcy w Katowicach pamiętali o Bohaterach

1 listopada katowiccy narodowcy pamiętali o polskich Bohaterach, którzy oddali życie za Ojczyznę. Upamiętnili zamordowanych żołnierzy NSZ.

REKLAMA

1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, przedstawiciele Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Młodzieży Wszechpolskiej oraz Ruchu Narodowego w Katowicach przeprowadzili symboliczną akcję upamiętnienia polskich bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę. Narodowcy spotkali się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Panewnickiej w Katowicach.

Na cmentarzu znajduje się również zbiorowy grób i pomnik Obrońców Katowic – powstańców, harcerzy i harcerek zamordowanych przez Niemców we wrześniu 1939 roku w więzieniach, w lasach oraz na ulicach miasta. W kwaterze 20. stoi Pomnik – symboliczna mogiła żołnierzy i członków wojskowych organizacji niepodległościowych poległych w latach 1945–1956. Uczczono tam pamięć pomordowanych Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

ZOBACZ TAKŻE: Młodzież Wszechpolska zorganizowała w całej Polsce „Zapal znicz bohaterom”

Dzisiaj informowaliśmy o wspaniałej akcji Młodzieży Wszechpolskiej „Zapal znicz bohaterom”, która została przeprowadzona w całym kraju. Cieszy to, że polska młodzież narodowa pamięta o Bohaterach. Jest to bardzo dobra informacja. Mimo napływających z Zachodu trendów, duża część polskiej młodzieży pamięta o polskich i katolickich świętach oraz tradycjach. Myślmy o przyszłości, pamiętajmy o przeszłości.

REKLAMA

Komentarze