REKLAMA

Żydzi specjalnie nakichali muzułmaninowi w twarz. Teraz strażak ma koronawirusa

Żydzi specjalnie nakichali muzułmaninowi w twarz. Teraz strażak ma koronawirusa

Muzułmański strażak zachorował na koronawirusa po tym, jak żydowscy nastolatkowie rzekomo kichnęli mu w twarz.

REKLAMA

O sprawie informuje na Twitterze Adam Gwiazda: „Nowojorski strażak, muzułmanin, którego ojciec jest skazany na 24 lata za terroryzm, złapał koronawirusa po tym jak specjalnie nakichało mu w twarz trzech żydowskich nastolatków chasydów. Chłopcy „szydzili z niego i pytali się czy boi się koronawirusa”.

O domniemanym ataku jest głośno w amerykańskich mediach. Sprawę opisuje m.in. New York Post. Atak Żydów miał miejsce, kiedy strażak sprawdzał hydrant – podeszło wtedy do niego „trzech, hasydzkich, żydowskich nastolatków”. Mieli on wyśmiewać się z mężczyzny i prowokacyjnie pytać czy boi się koronawirusa.

„Po wielokrotnych próbach zachowania dystansu od chłopców jeden z nich kichnął mu w twarz i uciekli” – podaje New York Post. Okazało się, że po czterech dniach muzułmanin miał objawy grypopodobne, a następnie został przebadany na obecność koronawirsa.

„Chociaż nie będziemy w stanie stwierdzić, czy ten pozytywny wynik testu COVID-19 jest bezpośrednim wynikiem poprzedniego incydentu, wiemy, że jest ciągły brak lekceważenia przez mieszkańców stanu kryzysowego” – czytamy.

REKLAMA

Komentarze