REKLAMA

„Stracę oko”. Lider żółtych kamizelek dostał pociskiem w oko. Wszystko nagrał swoim telefonem [WIDEO]

„Stracę oko”. Lider żółtych kamizelek dostał pociskiem w oko. Wszystko nagrał swoim telefonem [WIDEO]

REKLAMA

Jérôme Rodrigues, jedna z głównych postaci „żółtych kamizelek” ranny w oko. Zdarzenie zostało zgłoszone do IGPN (Inspekcja Główna Policji Narodowej). 

Jérôme Rodrigues został trafiony gumowym pociskiem podczas 11 dnia mobilizacji „żółtych kamizelek”. 

Zdjęcia i filmy przestawiające jego zakrwawione oko, rozprzestrzeniły się jak błyskawica w mediach społecznościowych. Jérôme Rodrigues, bliski przyjaciel Erica Droueta, został poważnie ranny w oko, w sobotę, 26 stycznia 2019, na placu Bastylii w Paryżu, w 11 dniu mobilizacji „żółtych kamizelek”. 

Jerome Rodrigues filmował wydarzenie na żywo, kiedy został trafiony a priori przez policję, która stała kilka metrów dalej. Tą scenę można zobaczyć od 9 min i 16 sekundy na wideo poniżej. 

REKLAMA

 „Pobili mnie” powiedział kilkadziesiąt minut później na portalu społecznościowym. „Stracę oko”, napisał z kolei w innej wiadomości z jego zdjęciem ze zranionym okiem. 

Uraz z powodu rozluźnienia granatu 

Wkrótce po tym incydencie komenda policji ogłosiła na Twitterze, że skierowała sprawe do IGPN (Inspekcja Główna Policji Narodowej),  „aby ustalić okoliczności, w których ten uraz powstał”. 

Według źródła policyjnego, z którym skontaktował się Franceinfo, Jerome Rodrigues został ranny przez granat obezwładniający, broń wykorzystywaną przez policję do odparcia protestujących.

FRANCEINFO

REKLAMA

Komentarze