REKLAMA

Znany bard zwrócił uwagę ne pewien szczegół w haśle tegorocznego Marszu Niepodległości. „Trafione w dziesiątkę”

Znany bard zwrócił uwagę ne pewien szczegół w haśle tegorocznego Marszu Niepodległości. „Trafione w dziesiątkę”

Tegoroczny Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy pod hasłem „My chcemy Boga”. Choć zostało ogłoszone zaledwie wczoraj, to już zdążyło wywołać spore kontrowersje wśród komentatorów. Znany bard i poeta Jacek Kowalski zwrócił uwagę na pewien szczegół, który rzuca jeszcze inne światło na tegoroczne hasło.

REKLAMA

Wczoraj organizatorzy Marszu Niepodległości na czele z prezesem Stowarzyszenia Robertem Bąkiewiczem ogłosili hasło, które będzie towarzyszyć Marszowi w roku 2017. Marsz Niepodległości w 2017 roku będzie szedł pod hasłem „My chcemy Boga”.

W czasie upadku obyczajów, w czasie dyktatury poprawności politycznej, w czasie bezpardonowej walki z Bogiem, w czasie utopii ogarniającej całą Europę – My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku – chcemy iść pod sztandarami Boga! – mówił Bąkiewicz.

W Internecie zawrzało. Hasło tegorocznego Marszu w przeważającej mierze cieszyło się dużym poparciem, ale nie zabrakło również głosów krytyki. I to z najmniej oczekiwanej strony.  Jednym z krytyków takiego pomysłu jest znany publicysta Rafał Ziemkiewicz współtworzący ruch skupiony wokół Pawła Kukiza.

Tymczasem na ciekawy szczegół zwrócił uwagę znany bard i poeta Jacek Kowalski. Pieśniarz pochwalił na Twitterze hasło tegorocznego Marszu i zauważył, że w tym roku przypada 135. rocznica pieśni „My chcemy Boga”, która była inspiracją do wyboru hasła. Trafione w dziesiątkę. Pieśń obchodzi w tym roku 135-lecie istnienia. Skomponował ją we Francji w roku 1882 ks. Moreau. – napisał.

medianarodowe.com
___________________

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

REKLAMA

Komentarze