REKLAMA

Zbigniew S. nie trafi do aresztu jeśli wpłaci 500 tys. zł poręczenia majątkowego

Zbigniew S. nie trafi do aresztu jeśli wpłaci 500 tys. zł poręczenia majątkowego

Zbigniew S. nie trafi do aresztu jeśli wpłaci 500 tysięcy złotych poręczenia majątkowego – zadecydował Sąd Rejonowy w Lublinie.

Przypominamy, że kilka dni temu Prokuratura Regionalna w Lublinie postanowiła wnieść do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla Zbigniewa S. Zrobi to ze względu na obawę matactwa. Według prokuratury Zbigniew S. prowadził fundację charytatywną własnego imienia, a w porozumieniu z Kamilem C. i Edwardem Sz. przywłaszczył sobie 927 tys. zł z ponad 953 tys. zł wpłaconych przez darczyńców.

Prokuratura chce aresztu dla Zbigniewa S. z uwagi na surową karę oraz groźbę matactwa. Dla pozostałych osób zamieszanych w sprawę prokuratur chce zastosować poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych i dozór policji.

„Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych, dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu oraz zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu” – poinformował wczoraj PAP.

REKLAMA

Komentarze