REKLAMA

Zaskakujące oświadczenie KE – Nie będzie ingerowała w datę wyborów w Polsce

Zaskakujące oświadczenie KE – Nie będzie ingerowała w datę wyborów w Polsce

Rzecznik KE Christian Wigand wydał zaskakujące oświadczenie, w którym potwierdził, iż ta instytucja unijna nie będzie ingerować w datę wyborów krajów unijnych, w tym Polski. Wcześniej komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders zaapelował do Rady Europejskiej o uruchomienie procedury z art. 7 traktatu unijnego.

REKLAMA

Niedawno unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders zaapelował do Rady UE o uruchomienie procedury z art. 7 traktatu unijnego w sprawie organizacji wyborów w krajach członkowskich. Ten komunikat ze strony prominentnego działacza w Brukseli został zniwelowany przez wypowiedź rzecznika KE, Christiana Wiganda.

Zobacz także: Karty wyborcze w druku, chociaż ustawa nie wróciła do Sejmu. PiS: To normalne

Powiedział on – „Komisja Europejska jest zawsze gotowa, by wspierać Radę w procedurach art. 7 w jakichkolwiek kwestiach, które powinny być dyskutowane, jednak wybory w Polsce nie są kwestią, którą planuje podnieść w tym kontekście”. 

Przypomnijmy, iż polski rząd podsunął do Sejmu ustawę o całkowitym głosowaniu korespondencyjnym. Po uchwaleniu jej przez Izbę Niższą trafiła ona do Senatu, gdzie trwają nad projektem dalsze prace. Do Sejmu może powrócić nawet tuż przed samymi wyborami. W związku z tym Premier polecił m.in. Poczcie Polskiej o rozpoczęcie procedury przygotowawczej.

wp

REKLAMA

Komentarze