REKLAMA

Zagorzała awantura w Studio Polska o cenzurę i Kościół

Zagorzała awantura w Studio Polska o cenzurę i Kościół

REKLAMA

W dzisiejszym Studio Polska miała miejsce awantura między uczestnikami programu. Stronnicy Adama Słomki trzymali przy sobie wydrukowane kartki z napisem „STOP CENZURZE W TVP”.

Gorącą atmosferę wprowadził mężczyzna popierający Adama Słomkę, który w pewnym momencie przerwał program krzycząc, że w TVP panuje cenzura, że na sali siedzą statyści, w tym Ukraińcy otrzymujący po 50 złotych za program, a goście którzy są zastraszani są stronniczy.

Otwarcie wykpił prowadzących, w tym Magdalenę Ogórek.

Pomimo uspokojenia sytuacji i wyprowadzenia gościa atmosfera się nie uspokoiła. Rozgorzała dyskusja na temat katolicyzmu, wiary i Kościoła. Widać było, iż zaproszeni goście nie mięli pojęcia o Funduszu Kościelnym i wierze katolickiej.

REKLAMA

Wyznawcy partii Razem wykpiwali katolicyzm twierdząc, że „można wierzyć sobie w Boga, pokemona czy inne jakieś”.

Widać było wyraźne oburzenie nie tylko w studio, wśród gości, ale również w mediach społecznościowych: np. na Twitterze czy Facebooku.

Przeciwnicy Kościoła komentowali, iż Polska powinna być państwem w 100% świeckim. W innym przypadku nie będzie według nich istniała.

Redaktorzy Mediów Narodowych skomentowali zaistniałą sytuację, jednak TVP udostępnia na swojej stronie tylko pochlebne komentarze nt. władzy i programu.

REKLAMA

Komentarze