REKLAMA

Zabójca francuskich policjantów wysłał wiadomość o wyznawanej religii tuż przed atakiem

Zabójca francuskich policjantów wysłał wiadomość o wyznawanej religii tuż przed atakiem

Na krótko przed przystąpieniem do ataku, napastnik, który zabił nożem czterech policjantów prefektury policji,  wysłał wiadomość do swojej żony, w której odniósł się do religii.

REKLAMA

Dwa dni po masakrze w kwaterze głównej policji w Paryżu, w wyniku której zginęło pięć osób, w tym napastnik, motyw terrorystyczny staje się coraz bardziej wiarygodny, według wymiaru sprawiedliwości. Narodowa Prokuratura Antyterrorystyczna (PNAT) odpowiedzialna za dochodzenie ws. zabójstwa policjantów, znalazła w telefonie komórkowym napastnika niepokojące wiadomości SMS.

Według informacji z BFMTV, Michael Harpon, lat 45 (urodzony w Martynice; żonaty z Marokanką; przeszedł na islam; głuchoniemy; były pracownk-informatyk paryskiej prefektury), wysłał kilka wiadomości do swojej żony na godzinę przed atakiem. W ostatniej odnosi się on do religii w stylu: „Niech Bóg ma mnie w opiece”.

Oprócz smsów z telefonu komórkowego istnieją inne elementy wskazujące na motyw terrorystyczny, w szczególności bliskość sprawcy ataku z osobami należącymi do ruchu salafickiego.

REKLAMA

Komentarze