REKLAMA

Wuefista w Portland powstrzymał atak na szkołę

Wuefista w Portland powstrzymał atak na szkołę

Uzbrojony w strzelbę 18-letni uczeń szkoły licealnej Parkrose w Portland, w stanie Oregon chciał dokonać zamachu. Przed tym zamiarem powstrzymał go wuefista, były futbolista amerykański Keanon Lowe. Obezwładnił i powalił na ziemię nastolatka.

Według relacji sierżanta Brada Yakotsa z policji stanowej w Portland, wuefista skorzystał z wsparcia personelu szkoły – „Krótko przed południem uzbrojony osobnik wtargnął na teren szkoły. Personel placówki zagrodził mu drogę, a jeden z nauczycieli powalił go na ziemię”.

Czytaj więcej:„Współpraca PiSu z USA kosztuje Polskę 300 miliardów dolarów” – K. Łuksza [WIDEO]

Miejscowi policjanci po przybyciu do liceum Parkrose, znaleźli na miejscu strzelbę w jednej z sal, z której ewakuowano uczniów. Na korytarzu natomiast wuefista, a zarazem była gwiazda uniwersyteckiego futbolu amerykańskiego Keanon Lowe przetrzymywał 18-letniego napastnika.

W lokalnej gazecie „The Oregonian”, zamieszczono wypowiedzi uczniów i kolegów napastnika. Podają, że nastolatek miał przyjść w długim płaszczu z strzelbą ukrytą pod nim.

Media podają, że nauczycielowi udało się powstrzymać niedoszłego zamachowcy przed dokonaniem ataku, dzięki szybkiej reakcji. Bez wahania, szybko zareagował obezwładniając nastoletniego napastnika.

Szkoły częstym celem do ataku

Jak podkreśla francuska agencja AFP, amerykańskie szkoły i uniwersytety są podatne na ataki i strzelaniny. Wpływ na to może mieć szeroki dostęp do broni, co zostaje poddawane dyskusji po każdym ataku.

Do ostatniej strzelaniny w środowisku szkolnym doszło w Stanach Zjednoczonych 8 maja. Co najmniej siedmiu uczniów zostało wtedy rannych w strzelaninie w szkole średniej w miejscowości Highlands Ranch w pobliżu Denver w stanie Kolorado.

Na początku maja podczas strzelaniny na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte zginęły dwie osoby, a trzy kolejne odniosły rany. Sprawcą był 22-letni student tej uczelni.

interia

REKLAMA

Komentarze