REKLAMA

Wszechpolacy pamiętają o narodowcach i żołnierzach w Zaduszki

Wszechpolacy pamiętają o narodowcach i żołnierzach w Zaduszki

REKLAMA

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Wszechpolacy postanowili w te dni odwiedzić groby bohaterów i działaczy narodowych. Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie działaczom towarzyszyła żywa legenda – major Jerzy Krusenstern.

Na kilkudziesięciu nagrobkach zostawiliśmy zapalone znicze na znak naszej pamięci. Gdzie była taka potrzeba, uprzątnęliśmy co nieco. Was zachęcamy do tego samego. Ludzie, którzy poświęcili swoje życie Bogu i Ojczyźnie pochowani są w wielu, często zapomnianych miejscach – mówią działacze z Krakowa.

Podobne inicjatywy odbywały się w całej Polsce. Wszechpolacy zeszły tydzień spędzili bardzo aktywnie – w wielu miejscowościach sprzątali zaniedbane groby weteranów, bohaterów czy groby nienarodzonych dzieci. Młodzież Wszechpolska pamiętała nie tylko o sprzątnięciu grobów, czy zapaleniu zniczy. Czynnie włączyła się m.in. w zbiórkę „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Wszechpolacy zbierali datki, dzięki którym organizatorzy zbiórki będą mogli realizować szereg inicjatyw, wydarzeń, projektów, działań związanych z przywracaniem pamięci o Bohaterach, którzy nie złożyli broni i walczyli w latach 1944 – 1963 z nowym okupantem Polski: armią sowiecką i rodzimymi komunistami.

mw.org.pl

 

REKLAMA

Komentarze