REKLAMA

„Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy” – wszechpolska akcja dla potrzebujących dzieci

„Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy” – wszechpolska akcja dla potrzebujących dzieci

W pierwszym tygodniu czerwca miała miejsce ogólnopolska akcja Młodzieży Wszechpolskiej “Oddaj krew i podaruj paczkę słodyczy”. Dzięki akcji wszechpolacy rozdali kilkaset czekolad dla dzieci z Domów Dziecka czy Domów Samotnej Matki.

Akcja jest cyklicznym wydarzeniem, które od lat organizuje MW. Polega ona na oddaniu krwi i zbiórce słodyczy. Jak można przeczytać na wydarzeniu: “Dla większości najmłodszych Polaków to szczególny i radosny dzień, który spędzają ze swoimi rodzicami. Niestety, rzeczywistość nie dla wszystkich jest tak kolorowa.”

„Wokół nas, każdego dnia, smutne chwile przeżywają setki tysięcy dzieci. Dlatego i Ty masz okazję sprawić, aby na buziach najmłodszych, 1 czerwca, pojawił się uśmiech!” – zachęcali wszechpolacy do wzięcia udziału w akcji.

REKLAMA

https://twitter.com/MWszechpolska/status/1136907844169584640

Na czym polega akcja? „Przede wszystkim organizujemy zbiórki w centrum krwiodawstwa, gdzie zbieramy paczki słodyczy od dawców krwi. Przy większej ilości dawców oznacza to wielką pakę łakoci dla potrzebujących dzieciaków z Domu Dziecka lub Domu Samotnej Matki” – komentuje dla Mediów Narodowych działaczka Młodzieży Wszechpolskiej.

Oddając krew pomagasz podwójnie – oprócz czekolad, które wywołują uśmiech na twarzach dziecka, przekazujesz największy dar, jaki można przekazać drugiemu człowiekowi – życie.

REKLAMA

Komentarze