REKLAMA

Wszechpolacy bronią patriotyzmu konsumenckiego: „Nie kupuj utopii – Kupuj Polskie”

Wszechpolacy bronią patriotyzmu konsumenckiego: „Nie kupuj utopii – Kupuj Polskie”

Młodzież Wszechpolska broni patriotyzmu konsumenckiego i namawia do wspieranie polskiej gospodarki: „Nie kupuj utopii – Kupuj Polskie” – odpowiadają wszechpolacy liberalnym politykom z partii KORWiN.

Przypominamy, że niedawno rzecznik partii KORWiN określił „frajerstwem” kupowanie polskich produktów „tylko dlatego, że są polskie”. Słowa polityka wywołały skandal w mediach społecznościowych. Prezes partii stwierdził dodatkowo, że akcja Kupuj Polskie to działalność… antypolska.

Brak obrazka

Młodzież Wszechpolska ostro skomentowała słowa rzecznika i późniejsze Janusza Korwin-Mikke: „Niestety, koliberalni darwiniści społeczni popełniają w swoim toku rozumowania najgorszy z błędów – niezrozumienie rzeczywistości. Co z tego, że mamy idealną, topograficzną mapę Warszawy, skoro chcemy jej użyć w Poznaniu?
Co z tego, że mamy przemyślane pewne mechanizmy, skoro one nie istnieją w naszej rzeczywistości? (…) A rzeczywistość jest taka, że nie istnieje konkurencja doskonała, która jest podstawowym założeniem darwinistycznych rozważań prezesa Janusz Korwin-Mikke i topornych, erystycznych, ataków rzecznika partii”

Jak na dłoni widać utopijne myślenie, dogmatyczne traktowanie schematów XIX wiecznych koncepcji jako prawdy…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Wtorek, 28 stycznia 2020

„W praktyce, wielki, zagraniczny kapitał może sobie pozwolić na unikanie opodatkowania, dodatkowo wspierany naciskami politycznymi przez kraj swojego pochodzenia (choćby ostatnie głośne (i skuteczne) naciski USA względem podatku dot. Google – Amerykanie nie wiedzą, że kapitał nie ma narodowości?). Lokalny przedsiębiorca będzie ponosił wyższe koszta z tego tytułu. Koncerny mają o wiele większą możliwość transferowania zysku i kreowania sztucznych kosztów, co z definicji zaburza równość konkurencji. Lokalne firmy nie rozliczają się w rajach podatkowych” – dodają wszechpolacy.

Młodzież Wszechpolska wprost zachęca do kupowania polskich produktów: „Dzięki wspieraniu lokalnych przedsiębiorców następuje nagromadzenie pozytywnego kapitału społecznego, który jest dodatnio skorelowany ze wzrostem gospodarczym. Prowadzenie interesów powoduje zawiązywanie kontaktów międzyludzkich, a przy okazji buduje zaufanie społeczne. Nie kupuj utopii. #KupujPolskie

REKLAMA

Komentarze