REKLAMA

Wspólne oświadczenie Wałęsy i Leszka Balcerowicza

Wspólne oświadczenie Wałęsy i Leszka Balcerowicza

Wspólne oświadczenie wydali Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz.

Oświadczenie zostało wydane tuż po spotkaniu obydwu polityków w biurze byłego prezydenta. Czytamy w nim m.in. Sukces w powstrzymywaniu ustrojowej destrukcji Polski zależy ostatecznie od tego, jakie będą wyniki wyborów.

Brak obrazka

Wałęsa i Balcerowicz uważają, że opozycja powinna ze sobą współpracować. Społeczeństwo obywatelskie powinno przybierać coraz bardziej zorganizowaną formę, by móc skutecznie bronić wolności i państwa prawa w Polsce. Potrzebna jest silniejsza współpraca między organizacjami obywatelskimi.

Według nich nie można jednak porównać KOD-u czy Obywateli RP do partii typu Nowoczesna i PO. Byłoby jednak szkodliwą utopią wierzyć, że opozycja obywatelska może zastąpić opozycję polityczną. Sukces w powstrzymywaniu ustrojowej destrukcji Polski zależy ostatecznie od tego, jakie będą wyniki wyborów.

Wspólne oświadczenie to kolejna próba połączenia sił opozycyjnych polityków. Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz polecili również wzmacniać regionalne struktury, które będą rejestrować i podawać do opinii publicznej wszystkie przypadki łamania i nadużywania prawa przez funkcjonariuszy państwa i działaczy partyjnych. Sprawcy takich czynów nie mogą być anonimowi. Równolegle należy rozwinąć i wzmocnić struktury ochrony i pomocy dla osób, które padałyby ofiarą takich czynów.

onet.pl

REKLAMA

Komentarze