REKLAMA

Wojna w opozycji? SLD ostro atakuje PO

Wojna w opozycji? SLD ostro atakuje PO

Ostatnie wydarzenia w polityce podważyły zaufanie innych ugrupowań do Platformy Obywatelskiej. Tak przekonuje rzeczniczka SLD, Anna Maria Żukowska. Wykluczyła możliwość porozumienia z partią Grzegorza Schetyny.

Choć jeszcze niedawno mówiło się, że Koalicja Obywatelska połączy siły wszystkich ugrupowań opozycyjnych przeciwko rządzącemu PiS, to jednak teraz wydaje się to mało realne.

W internetowym programie „Rzecz o polityce” serwisu rp.pl gościła rzeczniczka SLD, Anna Maria Żukowska. Jej zdaniem obecnie nie ma możliwości porozumienia jej partii z PO, ponieważ Schetyna przejmując dużą część działaczy Nowoczesnej podważył zaufanie do tej partii.

„Zaufanie do PO, jako godnego partnera, na którego ramieniu można się oprzeć, zostało zachwiane.” – stwierdziła Żukowska.

Przyznała, że jej celem jest stworzenie jednej listy lewicowej, która połączyłaby zarówno SLD, partię Biedronia, a także Razem. Dodała, że choć zapewne nie udałoby się przeskoczyć KO, to jednak udałoby się wprowadzić do Sejmu na tyle liczną reprezentację, która mogłaby przegłosować część lewicowych postulatów.

 

dorzeczy.pl
REKLAMA

Komentarze