REKLAMA

Wnuk Wałęsy oskarżony – grozi mu do 12 lat więzienia

Wnuk Wałęsy oskarżony – grozi mu do 12 lat więzienia

REKLAMA

Prokuratura w Gdańsku oskarżyła 21-letniego Dominika W. o znieważenie policjantów i o możliwość spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Według informacji TVP Dominik W. to wnuk Lecha Wałęsy. Akt oskarżenia ma związek z sytuacją z 25 lutego, gdy mężczyzna jeździł pijany autem i nie miał prawa jazdy.

Policja twierdzi, że auto prowadzone przez wnuka Wałęsy uderzyło w inne zaparkowane samochody, a następnie mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.

Kiedy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ten nie tylko znieważył służby, ale także kopnął jednego z funkcjonariuszy. Służby ustaliły, że osoby, które próbowały wcześniej zatrzymać pijanego kierowcę zostały przez niego poszarpane.

REKLAMA

Sprawę komentuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. Poinformowała, że oskarżony przyznał się do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz do uszkodzenia samochodu. Nie przyznał się jednak do pozostałych zarzuconych mu czynów.

Jeszcze w czerwcu media informowały o tym, że Lech Wałęsa został kolejny raz zatrzymany, tym razem za rozbój w Gdańsku. Wtedy służby traktowały go w ulgowy sposób.

Przed sądem w Gdańsku toczy się już proces ws. Dominika W. o naruszenie nietykalności cielesnej kobiety.

tvp.pl

 

REKLAMA

Komentarze