REKLAMA

Włochy wysyłają patrole policyjne na granicę z Francją

Włochy wysyłają patrole policyjne na granicę z Francją

Matteo Salvini poinformował, że MSW postanowiło wysłać policyjne patrole na granicę z Francją – według włoskich polityków decyzja jest spowodowana proimigrancką polityką kraju, w którym rządzi Macron.

REKLAMA

Jeśli Paryż mówi o praktyce, odpowiada za to poprzedni (włoski) rząd. Teraz klimat się zmienił, a my nie zgadzamy się, by do Włoch przywożeni byli nielegalni imigranci zatrzymani na terytorium francuskim, bez możliwości zweryfikowania przez nasze siły porządkowe ich tożsamości – powiedział Matteo Salvini.

Polityk już wcześniej zwracał uwagę na to, że w UE dwa kraje Niemcy i Francję, które narzucają Europie przyjmowanie imigrantów. Jak stwierdził – chce to zmienić. Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini już na początku czerwca powiedział, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni „reguły Unii Europejskiej”.

Salvini powtórzył stanowisko wyrażone już 10 czerwca, kiedy oświadczył, że nie będzie pozwolenia na przyjęcie statku Aquarius, który żeglując po Morzu Śródziemnym z 629 imigrantami na pokładzie chciał przypłynąć do włoskiego portu.

Polityk publikując na Facebooku wpisy powtarza swoje stanowisko i słowa, które wypowiada w mediach. Według niego Włochy nie mogą zajmować się imigrantami, którymi inne kraje odmawiają azylu. Salvini podkreślił swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic. Zapowiedział zdecydowane zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów.

Włochy przestaną pochylać głowę i być posłuszne. Tym razem są osoby, które na politykę promigracyjną mówią “Nie” – podkreśla wicepremier. Nie podoba mi się to, że 5 milionów Włochów żyjących w ubóstwie musi wydawać 5 miliardów euro rocznie na tych migrantów – powiedział na wiecu w Silvi w regionie Abruzja, w prowincji Teramo kilka dni temu wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini. – Obetniemy te fundusze i wykorzystamy je dla Włochów.

radiomaryja/medianarodowe

 

REKLAMA

Komentarze