REKLAMA

Wlk. Brytania: Urzędnikiem ds. wolności religii został… Muzułmanin

Wlk. Brytania: Urzędnikiem ds. wolności religii został… Muzułmanin

Zasiadający w brytyjskiej Izbie Lordów Ahmad Tariq został Specjalnym Wysłannikiem ds. Wolności Religii lub Przekonań. Praktykujący muzułmanin będzie reprezentował Wielką Brytanię w kwestiach związanych z wolnością i tolerancją religijną w innych krajach.

Lord Ahmad Tariq dotychczas sprawował funkjcę Sekretarza stanu ds. Wspólnoty Narodów i ONZ oraz zasiadał w brytyjskim parlamencie. Jego nowym zadaniem będzie „promowanie zdecydowanego stanowiska Wielkiej Brytanii w sprawie tolerancji religijnej za granicą i pomoc w zwalczaniu dyskryminacji religijnej w krajach, w których grupy wyznaniowe stanowiące mniejszości spotykają się z prześladowaniam”.

– Ludzie wszystkich wiar lub niewierzący powinni cieszyć się wolnością praktykowania tak, jak chcą. Szacunek dla wiary lub jej braku to klucz do globalnej stabilności i leży całkowicie w naszym interesie. (…) W zbyt wielu częściach świata mniejszości religijne są prześladowane, dyskryminowane i traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Jako człowiek wierzący, odczuwam to bardzo głęboko – powiedział.

Wybór Tariqa na nową funkcję spotkał się z aprobatą premier Theresy May. – Będzie miał moje pełne poparcie w prowadzeniu rozmów i spotkań z członkami rządów na całym świecie, w celu uwrażliwienia na problem prześladowań religijnych. Wspólnie z brytyjskim rządem będziemy dążyć do jak największego ograniczenia tego zjawiska – podkreśliła szefowa rządu.

Czas pokaże, czy muzułmanin lord Ahmad Tariq dostrzeże problemem prześladowania chrześcijan w krajach islamskich.

PCH24

REKLAMA

Komentarze