REKLAMA

Wielki rozłam w Kukiz’15? Tyszka odpowiada: „To tylko przegrupowanie”

Wielki rozłam w Kukiz’15? Tyszka odpowiada: „To tylko przegrupowanie”

Nie ma żadnego rozłamu, jest przegrupowanie – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15. – Obecnie każda formacja polityczna, która brała udział w wyborach samorządowych, jest na etapie wyciągania z tych wyborów wniosków. My także – dodaje.

Wicemarszałek był pytany m.in. o wymianę wpisów na Twitterze między Markiem Jakubiakiem a Pawłem Kukizem, a także słowa Jakubiaka, który zapowiedział powstanie partii Kukiz’15. – Ruch obywatelski Kukiz’15 to są przede wszystkim tysiące ludzi, którzy za własne pieniądze prowadzili swoje kampanie samorządowe, mimo olbrzymiej przewagi finansowo-medialnej partyjnej konkurencji. Bardzo poszerzyliśmy nasze szeregi w tych wyborach, i to nas cieszy. Kukiz’15 to są też setki tysięcy naszych wyborców i sympatyków, którzy nas od 3 lat wspierają – zaznacza Tyszka.

Brak obrazka

Kukiz to fenomen

Zdaniem wicemarszałka, „Paweł Kukiz stworzył coś, co jest fenomenem na skalę europejską”. – Oddolny ruch polityczny bez pieniędzy budżetowych i zaprzyjaźnionych mediów, połączony ideami oddania władzy obywatelom, uproszczenia prawa i obniżenia podatków. Jestem dumny, że mogę w tym brać udział, i że razem z tysiącami naszych działaczy i sympatyków możemy patrzeć rządzącym na ręce i walczyć o zmiany ustrojowe w Polsce – mówi w „Rzeczpospolitej”.

Tyszka był też pytany o to, czy 12 listopada powinien być dniem wolnym od pracy. – Gdyby ta ustawa była procedowana z wyprzedzeniem, w zeszłym roku albo na wiosnę tego roku, to może byśmy poparli ten pomysł. Natomiast wprowadzanie tego święta na ostatnią chwilę to skrajna nieodpowiedzialność i wprowadzanie niepotrzebnego chaosu – zaznacza.

Jego zdaniem, dzień wolny ma przykryć fakt, że „rządzący nie mają żadnego sensownego pomysłu, jak świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości”. – Ponadto sposób procedowania tej ustawy jest uwłaczający dla polskiego parlamentaryzmu, nad czy, jako wicemarszałek Sejmu szczególnie boleję – dodaje Tyszka.

RP.PL / ONET.PL

Kulesza o tajemniczej postaci: Kukiz rządzi ruchem. Kto rządzi Kukizem?

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze