REKLAMA

Wielki gest Jakuba Błaszczykowskiego

Wielki gest Jakuba Błaszczykowskiego

W ostatnich dniach borykająca się z problemami Wisła Kraków zakontraktowała Jakuba Błaszczykowskiego, swojego byłego piłkarza oraz 105-krotnego reprezentanta Polski.

REKLAMA

Jakub Błaszczykowski zadeklarował, że pomoże pogrążonej w kłopotach finansowych Wiśle Kraków. Piłkarz oświadczył, że będzie grał dla klubu za darmo oraz sam wesprze finansowo klub.

Kontrakt Jakuba Błaszczykowskiego zapewni mu minimalne wynagrodzenie dla piłkarza grającego w Ekstraklasie, czyli 500 zł miesięcznie. Całe wynagrodzenie piłkarz przeznaczy na bilety dla dzieci z domu dziecka na mecze Wisły.

105-krotny reprezentant Polski trafił pierwszy raz do Wisły w lutym 2005 roku z KS Częstochowa. W barwach krakowskiego klubu rozegrał 67 oficjalnych spotkań, w których zdobył pięć bramek. Przyczynił się do wywalczenia jednego tytułu mistrza Polski. Latem 2007 roku przeszedł do Borussii Dortmund. W 2016 roku został na sezon wypożyczony do ACF Fiorentina, a ostatnio był graczem VfL Wolfsburg. W Wiśle będzie pełnił funkcję kapitana i grał z numerem „16”.

Źródło: polskieradio.pl

REKLAMA

Komentarze