REKLAMA

Wielka Brytania: Rodzice zmienili płeć 3-letniemu dziecku

Wielka Brytania: Rodzice zmienili płeć 3-letniemu dziecku

REKLAMA

Wielką Brytanią wstrząsnęła decyzja rodziców 3-letniego chłopca. Jak podaje ”The Sunday Times” rodzice zdecydowali się na zmianę płci dziecka. To samo postanowił zrobić drugi syn pary, 7-latek.

Pracownicy przedszkola w Preston, do którego uczęszczał chłopiec zdecydowali, że zachowania rodziców mają toksyczny wpływ na umysł 3-latka.

Rodzice kierowali w ich stronę liczne prośby o zmianę zachowania. Pojawiały się skargi m.in. na to, że małżeństwo ubierało chłopca w ubrania dla dziewczynek. Liczne uwagi ze strony personelu placówki pozostawały bez żadnej reakcji ze strony pary. Postanowiono zgłosić sparwę opiece społecznej.

REKLAMA

Wielu ekspertów uważa, że takie zachowania mają szkodliwy charakter w stosunku do dziecka w bardzo młodym wieku. Bernaderre Wren, szefowa oddziału psychologii klinicznej w Travistock Centre w Londynie podkreśla, że 3-latek nie ma jeszcze pełnej świadomości swojej tożsamości płciowej. Lekarka stwierdziła, że dzieci poniżej 10 roku życia kategorycznie nie powinny być poddawane tego rodzaju manipulacjom.

Odmienne zdanie w sprawie ma jednak sąd w Preston, który orzekł, że małżeństwo prawidłowo sprawuje opiekę nad swoimi dziećmi i nie oddziałuje negatywnie na ich psychikę oraz zachowanie. W materiale dowodowym znalazły się także opinię ekspertów, którzy nie stwierdzili  żadnych niestosowności w sposobie wychowania chłopców.

źródło: /radiozet.pl/

REKLAMA

Komentarze