REKLAMA

Wielka Brytania: Rodzice zmienili płeć 3-letniemu dziecku

Wielka Brytania: Rodzice zmienili płeć 3-letniemu dziecku

Wielką Brytanią wstrząsnęła decyzja rodziców 3-letniego chłopca. Jak podaje ”The Sunday Times” rodzice zdecydowali się na zmianę płci dziecka. To samo postanowił zrobić drugi syn pary, 7-latek.

REKLAMA

Pracownicy przedszkola w Preston, do którego uczęszczał chłopiec zdecydowali, że zachowania rodziców mają toksyczny wpływ na umysł 3-latka.

Rodzice kierowali w ich stronę liczne prośby o zmianę zachowania. Pojawiały się skargi m.in. na to, że małżeństwo ubierało chłopca w ubrania dla dziewczynek. Liczne uwagi ze strony personelu placówki pozostawały bez żadnej reakcji ze strony pary. Postanowiono zgłosić sparwę opiece społecznej.

Wielu ekspertów uważa, że takie zachowania mają szkodliwy charakter w stosunku do dziecka w bardzo młodym wieku. Bernaderre Wren, szefowa oddziału psychologii klinicznej w Travistock Centre w Londynie podkreśla, że 3-latek nie ma jeszcze pełnej świadomości swojej tożsamości płciowej. Lekarka stwierdziła, że dzieci poniżej 10 roku życia kategorycznie nie powinny być poddawane tego rodzaju manipulacjom.

Odmienne zdanie w sprawie ma jednak sąd w Preston, który orzekł, że małżeństwo prawidłowo sprawuje opiekę nad swoimi dziećmi i nie oddziałuje negatywnie na ich psychikę oraz zachowanie. W materiale dowodowym znalazły się także opinię ekspertów, którzy nie stwierdzili  żadnych niestosowności w sposobie wychowania chłopców.

źródło: /radiozet.pl/

REKLAMA

Komentarze