REKLAMA

Większość sondowanych Polaków żąda dymisji marszałka Kuchcińskiego

Większość sondowanych Polaków żąda dymisji marszałka Kuchcińskiego

W przeprowadzonej ankiecie dla Super Expressu, przez Instytut Badań Pollster większość Polaków opowiada się za dymisją aktualnego Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego. Rodacy mają za złe obecnej władzy nadużywania komunikacji ze środków publicznych. Marszałek wielokrotnie latał rządowym samolotem wraz z rodziną.

Większość, bo dwie trzecie zapytanych w ankiecie Polaków – „Czy marszałek Kuchciński powinien zostać odwołany” – odpowiedziało pozytywnie. Na „tak” odpowiedziało 65% osób, na „nie” 15% respondentów, a 20% nie miało zdania. Sondaż został przeprowadzony po tzw. aferze samolotowej.

REKLAMA

Rosja: Gdyby nie teorie spiskowe mielibyście wrak tupolewa już dawno w Polsce

Sondaż przeprowadzony został przez Instytut Badań Pollster dla tabloidu Super Express. Został on wykonany w dniach 6-7 sierpnia. Udział wzięło 1063 dorosłych Polaków.

Aferę związaną z nadużywaniem swoich kompetencji jako marszałek sejmu Marka Kuchcińskiego opublikowało Radio Zet. Z początku informowało o 6 lotach z rodziną na pokładzie, lecz później liczba wzrosła do 23. Marszałek Kuchciński zapowiedział, że zwróci koszty podróży.

Z ostatnich informacji jasno wynika, że w podróżach rządowym samolotem brali udział inni szeregowi politycy Prawa i Sprawiedliwości w tym: Zdzisław Krasnodębski, czy też Stanisław Piotrowicz.

DoRzeczy/SuperExpress

REKLAMA

Komentarze