REKLAMA

Wicemarszałek Senatu uważa, że rasistowskie incydenty na Marszu Niepodległości mogą być inspirowane przez Rosję

Wicemarszałek Senatu uważa, że rasistowskie incydenty na Marszu Niepodległości mogą być inspirowane przez Rosję

REKLAMA

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan na antenie TVN24 zasugerował, że rasistowskie incydenty na Marszu Niepodległości inspirowane są przez Rosję.

Bielan stwierdził, że reprezentanci izraelskiego MSZ „ulegli atmosferze tworzonej przez zagraniczne media”. Bielan jest zdania, że nazywanie nazistami 60 tys. ludzi jest „skandalicznym uogólnieniem”. Wicemarszałek Senatu zasugerował również, że rasistowskie bannery niesione przez niektórych uczestników marszu były przejawem rosyjskiej propagandy i wojny hybrydowej.


„Polska od lat jest obiektem ataków hybrydowych ze strony naszych wschodnich sąsiadów. Oni życzą sobie, żeby nasz kraj przedstawiać jako ten, gdzie po ulicach maszerują sobie swobodnie naziści” – powiedział Bielan.

REKLAMA

Bielan przypomniał, że Richard Spencer, jeden z liderów amerykańskiego ruchu Alt Right, który miał przybyć do Polski w przededniu Marszu Niepodległości, „słynie ze związków z naszym wschodnim sąsiadem”. Do wizyty, która miała mieć miejsce w przeddzień 11 Listopada, nie doszło „dzięki między innymi skutecznej działalności naszych służb specjalnych” – zapewniał Bielan.

kresy.pl / medianarodowe.com

REKLAMA

Komentarze