REKLAMA

Węgry nie ustąpią. Pakiet ,,Stop Soros” będzie działać

Węgry nie ustąpią. Pakiet ,,Stop Soros” będzie działać

Węgierski wiceminister sprawiedliwości Pal Voelner zapowiedział, że Węgry nie zrezygnują z pakietu ustaw ,,Stop Soros” mającą ograniczyć działanie miliardera w tym kraju. To oficjalna odpowiedź Budapesztu na zarzuty Komisji Europejskiej.

REKLAMA

Voelner zapewnił o tym na konferencji prasowej. Pakiet ustaw jest skierowany przeciwko zinstytucjonalizowanej działalności George’a Sorosa na Węgrzech. Uwagi do tych przepisów miała Komisja Europejska. 19 września minął termin odpowiedzi węgierskiego rządu na zarzuty Brukseli.

Chiński urzędnik broni pomysłu obozów dla muzułmanów: Nie chcemy skończyć, jak Belgia czy Francja

 

Wiceminister powiedział, że pakiet ma służyć ochronie nie tylko Węgier, ale i całej Europy przed nielegalną imigracją. Wyraził żal, że Komisja, zamiast stać na straży prawa, wspiera ruchy proimigranckie.

Voelner odniósł się tym samym także do niedawnej wypowiedzi kanclerz Niemiec Angeli Merkel odnośnie polityki migracyjnej Unii. Jej zdaniem państwa, których granica stanowi granicę zewnętrzną UE mogłyby przekazać część kompetencji w dziedzinie bezpieczeństwa europejskim siłom Frontex.

REKLAMA

Komentarze