REKLAMA

We Francji trwa mobilizacja rolników – traktory blokują prefektury

We Francji trwa mobilizacja rolników – traktory blokują prefektury

W wielu regionach Francji mobilizacja rolników indywidualnych. Traktory w miastach, w regionie paryskim, Alzacji i na południu blokują prefektury – podaje Adam Gwiazda na Twitterze.

REKLAMA

Rolnicy protestują m.in. w Orleanie, gdzie wysypali przed prefekturą buraki cukrowe i ziemniaki. Domagają się zniesienia podatków „ekologicznych”. To już kolejna grupa społeczna, która protestuje przeciwko polityce rządu Macrona.

Przypominamy, że od kilku tygodni we Francji trwają protesty i strajki. Rozpoczęły się one przeciwko podwyżce cen paliwa. Manifestacjom towarzyszą zamieszki i rozróby, a obraz Paryża po protestach przypomina krajobraz po bitwie. Manifestanci są nazywani „żółtymi kamizelkami” ze względu na to, że noszą kamizelki odblaskowe. Pozostałe kraje szybko podchwyciły pomysł francuskich demonstrantów.

Czytaj więcej: Polska: Rolnicy w żółtych kamizelkach blokują autostradę

Podobne protesty są również w Polsce. Rolnicy z ruchu AGROunia zablokowali dziś rano autostradę A2 w Pruszkowie. Domagają się m.in. skutecznej walki z ASF w Polsce, wypłaty odszkodowań za świnie wybite urzędowo w ramach walki z wirusem, czy odpowiedniego znakowania produktów rolno-spożywczych z zagranicy.

REKLAMA

Komentarze