REKLAMA

We Francji nie można stawiać tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej!

We Francji nie można stawiać tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej!

Sąd administracyjny w Douai w czwartek odwołał decyzję gminy o zainstalowaniu szopki bożonarodzeniowej w sali ratusza w Henin-Beaumont w grudniu 2015 r.

REKLAMA

Decyzja ta potwierdza orzeczenie Sądu Administracyjnego w Lille z dnia 30 listopada 2016 r.

Sąd uważa, że ​​instalacja sama w sobie nie ma charakteru artystycznego ani kulturowego . Orzeczenie ostatecznie przewiduje, że gmina naruszyła art. 28 ustawy z dnia 9 grudnia 1905 r. i wymogi związane z zasadą neutralności osób publicznych.

W związku z tym sąd oddalił apelację miasta Henin-Beaumont i zasądził 1500 euro na rzecz Davida Noëla jako koszty sądoweTo właśnie komunistyczny radny utworzył w grudniu 2015 r. apel przeciwko decyzji gminy o zainstalowaniu szopki.

Ta skandaliczna decyzja narusza tradycje naszego kraju i potwierdza trend jurysdykcji administracyjnej, która zakazuje szopek bożonarodzeniowych zimą, ale latem pozwala na burkini  – odpowiedział w oświadczeniu Steeve Briois, burmistrz Henin- Beaumont.

Komentarz komunisty Davida Noëla jest oczywiście zupełnie inny:

Cieszę się z tego zwycięstwa. Minęły dwa lata, odkąd mówię, że jest to naruszenie rozdziału państwa od Kościoła. Sąd stwierdził, że ​​miasto Henin-Beaumont naruszyło artykuł 28 ustawy o świeckości – powiedział Davida Noëla.

Do tego właśnie prowadzi marksizm, o którym odcinku Komentarza Mediów Narodowych opowiadał Krzysztof Karoń.

lavoixdunord.fr


REKLAMA

Komentarze