REKLAMA

„Wyborcza”: Ustawa dezubekizacyjna sprawiła, że byli esbecy potrzebują pomocy psychologa

„Wyborcza”: Ustawa dezubekizacyjna sprawiła, że byli esbecy potrzebują pomocy psychologa

W dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” napisano, że osobom objętym ustawą dezubekizacyjna potrzebna jest pomoc psychologiczna. Powód? Przechodzą załamanie…

REKLAMA

Ustawa ta znosi przywileje emerytalne dla byłych funkcjonariuszy SB i UB w latach 1945-89. Maksymalna emerytura ubeków nie będzie wynosić teraz więcej niż 2 tysiące złotych. Sztandarowy projekt szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka, dotknie około 50 tysięcy emerytów i rencistów, którzy choć jeden dzień przepracowali w strukturach SB lub MSW w okresie PRL.

W dzisiejszej „Wyborczej” zaczął się lament nad losem esbeków. Gazeta tym razem obwieściła, że byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa potrzebna jest… pomoc psychologiczna.

Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych chce zapewnić pomoc psychologiczną objętym ustawą dezubekizacyjną byłym funkcjonariuszom i ich rodzinom – czytamy w „GW”.

 

Internauci szydzą z „Gazety Wyborczej” i wyśmiewają lament redaktorów z Czerskiej. Wielu czytelników zwraca uwagę, że w Polsce ogromna większość emerytów otrzymuje bardzo niskie świadczenia mimo przepracowanych kilkudziesięciu lat składkowych. Jednak dotychczas problem niskich emerytur nie był tak podnoszony przez środowiska związane z „Gazetą Wyborczą” i przez samą redakcję z Czerskiej.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze