REKLAMA

Trump nie odpuszcza! USA wysyłają wojska na granicę z Meksykiem

Trump nie odpuszcza! USA wysyłają wojska na granicę z Meksykiem

Przez trzy miesiące 3 750 żołnierze amerykańscy, będzie wspierało służby graniczne na odcinku południowo-zachodnim z Meksykiem – zawiadomiło w niedzielę ministerstwo obrony USA.

Dzięki dodatkowym oddziałom, służby na tym pograniczu wspierać będzie łącznie już 4 350 mundurowych. W październiku zeszłego roku przed wyborami środka kadencji Pentagon zgodził się na wysłanie w tamte rejony dodatkowych sił. Poparcie wówczas na tą decyzję wyraził Prezydent USA Donald Trump oraz kontrolowany przez w całości przez Republikanów Kongres.

Homopropaganda w natarciu? Biedroń tworzy Wiosnę

Patrick Shanahan pełniący w tym czasie obowiązki Sekretarza Obrony zatwierdził 11 stycznia tego roku wysłanie amerykańskich żołnierzy.

Trump, który wsławił się podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku obietnicą ochrony granic i budowy wysokiego muru na granicy z Meksykiem zamierza ją zrealizować.

Jest to kością niezgody pomiędzy Prezydentem, a kontrolowaną obecnie Izbę Reprezentantów przez Demokratów. Izba nie zgadza się na finansowanie budowy muru. Po wielu wcześniejszych rozmowach, Trump postanowił zawiesił działanie rządu na okres 35 dni. 25 stycznia doszło do porozumienia stron, lecz bez zgody na dodatkowe fundusze na budowę muru.

Demokraci uważając cały projekt za “niemoralny” i uznając to za marnowanie pieniędzy podatników, nie zgadza się na udzielenie Trumpowi 5,7 miliardów dolarów w budżecie na powstrzymanie nielegalnych imigrantów.

Robert Bąkiewicz w wywiadzie dla Mediów Narodowych

Polsat News

REKLAMA

Komentarze