REKLAMA

„Ukraińska piąta kolumna”. Warszawska radna PO zostanie ukarana przez swój klub?

„Ukraińska piąta kolumna”. Warszawska radna PO zostanie ukarana przez swój klub?

Jako przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Warszawy kieruję wniosek o ukaranie radnej Moniki Suskiej do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego na Mazowszu – poinformował Jarosław Szostakowski. Sprawa ma związek z wpisem Suskiej na temat Ukraińców mieszkających w Polsce.

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Przewodniczący Klubu Radnych PO odniósł się wczoraj na portalu społecznościowym do wpisu zamieszczonego na portalu społecznościowym przez Monikę Suską. Uznał go za „absolutnie skandaliczny i niedopuszczalny”. Zapowiedział również wyciągnięcie konsekwencji. „Jako przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Warszawy kieruję wniosek o ukaranie radnej Moniki Suskiej do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego na Mazowszu” – poinformował Szostakowski.

Chodzi o wpis, jaki warszawska radna Platformy Obywatelskiej zamieściła na portalu społecznościowym, w którym podzieliła się swoją refleksją na temat mieszkających w Polsce Ukraińców. „Zawsze miałam swoje zdanie na temat Ukraińców. A my ich wpuszczamy na potęgę. Ukrainiec w Biedronce, Ukrainiec w transporcie, Ukrainiec w budowlance, a teraz Ukrainiec jako piąta Kolumna. Zapewniam, że nie jest to przypadek odosobniony. Niedawno na Szembeku Ukraińcy wszczęli awanturę w obronie PiS” – napisała Monika Suska. Wpis zilustrowała zdjęciem ukraińskiego aktora, który według nieprawdziwych a rozpowszechnianych w mediach informacji przez polityków opozycji, miał zaatakować policjanta podczas czwartkowego protestu przed Pałacem Prezydenckim.

Radna usunęła swój post, a z jego publikacji tłumaczyła się w rozmowie z portalem Fakt24.pl. „Nie wiem, co mi się stało, ale ogromnie przepraszam. Nie tylko wszystkich Ukraińców, ale szczególnie Pana Wieczysława” – powiedziała Monika Suska. – Wiem, że stanę przed sądem koleżeńskim. Żałuję, że mój nieodpowiedzialny wpis położył się cieniem na partii – dodała.

DORZECZY / TWITTER

REKLAMA

Komentarze