REKLAMA

Ukraińscy kierowcy powodują coraz więcej wypadków w Polsce

Ukraińscy kierowcy powodują coraz więcej wypadków w Polsce

Ukraińscy kierowcy mają coraz więcej wypadków na polskich drogach – to też główni sprawcy wypadków. Tuż za nimi znajdują się Białorusini, Niemcy i Czesi.

„Głównymi przyczynami spowodowanych przez nich wypadków była prędkość niedostosowana do warunków, i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W przypadku polskich kierowców kolejność jest odwrotna” – komentuje Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Brak obrazka

Ukraińscy kierowcy powodowali wypadki najczęściej w województwach: wielkopolskim, małopolskim, dolnośląskim i łódzkim. Zagraniczni kierowcy spowodowali 730 zdarzeń (to o 124 więcej), w których zginęło 108 osób (33 więcej niż w 2017 r.), a ponad tysiąc zostało rannych (ok. 200 więcej).

Zobacz także: Pijany Ukrainiec zabił 30-letnią kobietę samochodem

„Polska z racji położenia jest krajem tranzytowym i zdecydowanie największy odsetek cudzoziemców wjeżdżających i przejeżdżających przez nasz kraj to obywatele państw ościennych, szczególnie z linii wschód–zachód” – tłumaczy raport.

REKLAMA

Liczby pokrywają się z najnowszymi danymi ws. rekordowej liczby cudzoziemców, którzy otrzymali polskie obywatelstwo. Najwięcej z nich stanowili Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie.

onet
REKLAMA

Komentarze