REKLAMA

Ukraińscy dziennikarze za przyłączeniem ich kraju do Polski

Ukraińscy dziennikarze za przyłączeniem ich kraju do Polski

REKLAMA

„To załatwi wszystkie problemy.” – twierdzi Serwis Ukrainskij Reporter – ukraiński portal internetowy. Ponoć Ukraińcy zbyt długo ubolewają nad stagnacją mającą miejsce w ich państwie. Postawa Unii Europejskiej i porażki negocjacji akcesyjnych jeszcze bardziej zawodzą wschodnich sąsiadów. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy sprytnym i dobrym posunięciem byłoby przyłączenie ich kraju do Polski. Postulują nad referendum w tej sprawie.

Dziennikarze ukraińskiego serwisu zachęcają do rozpowszechniania pomysłu na portalach społecznościowych, co ich zdaniem sprawi, że „w ciągu roku lub dwóch odbędzie się referendum”.

„Rosyjska prowokacja?”

Pomysł na całe przedsięwzięcie udostępnili czytelnikom dziennikarze portalu Kresy.pl.

W jednym z komentarzy odnieśli się oni, jako redakcja, do domniemanej rosyjskiej prowokacji i prorosyjskich inspiracji: „Ten artykuł zamieszczono na ukraińskiej stronie, napisali go Ukraińcy. Proszę nam wierzyć, że wielu bez wahania zgodziłoby się na przyłączenie do Polski. Co oczywiście dla nas byłoby raczej niekorzystne. Artykuł jest jednoznacznie antyrosyjski. Autor stwierdza nawet, że Ukraina nigdy nie była częścią „ruskiego mira.” – przekazała redakcja portalu.

Polska + Ukraina

Ukraińskie media żywo debatują nad kryzysem politycznym i gospodarczym trwającym już od ponad 25 lat. Niestety, w długofalowych prognozach nie widzą oni szansy na poprawę sytuacji.

REKLAMA

Autorzy propozycji twierdzą, że dzięki przyłączeniu Ukrainy do Polski automatycznie (bez podpisywania dodatkowych umów), Ukraina zostanie włączona do UE i NATO. Ich zdaniem rozwiązałoby to problemy w Donbasie i uchroniłoby od dalszej wojny z Rosją.

Stworzyłoby to, rzekomo, najbogatsze i największe państwo dzisiejszej Unii Europejskiej.

„Wrócimy do Europy!” – piszą dziennikarze ua-reporter.com

Jednym z argumentów ukraińskich dziennikarzy jest powoływanie się na układ z 1648 roku, o stworzeniu „wspólnego państwa”.

Całość tej dosyć nietypowej propozycji znajduje się na stronie ww. portalu: ua-reporter.com

Kresy.pl Salon24.pl

REKLAMA

Komentarze