REKLAMA

Ukraińscy migranci przekazali na Ukrainę 11 mld dolarów

Ukraińscy migranci przekazali na Ukrainę 11 mld dolarów

Ukraińscy migranci przekazali do kraju 11 miliardów dolarów. O transferach poinformował Narodowy Bank Polski. NDU oczekuje, że w przyszłych latach ta kwota wzrośnie.

NDU przewiduje również, że skala migracji zarobkowej Ukraińców się zmniejszy, jednak oczekuje zarazem wzrostu wartości środków, które będą transferowane od migrantów zarobkowych.

REKLAMA

Ukraińcy migranci najczęściej wysyłają pieniądze z Polski – tak wynika z raportu Narodowego Banku Ukrainy. W III kwartale 2018 roku wysłano z naszego kraju na Ukrainę około 914 mln dolarów.

Kolejno najwięcej przesłano ze Rosji, Stanów Zjednoczonych, Czech, Włoch i Wielkiej Brytanii.

O kwocie jaka została wysłana na Ukrainę poinformowała Kateryna Rożkowa, która pełni obowiązki dyrektora Narodowego Banku Ukrainy. Wielkość przekazów pieniężnych od migrantów zarobkowych w ubiegłym roku wyniosła około 11 mld dolarów – mówiła Rożkowa.

Rożkowa podkreślała, że wzrost wartości środków będzie wynikał z podwyższenia wynagrodzeń dla Ukraińców, którzy zdecydowali się wyjechać z kraju.

Jak informuje portal Kresy.pl od stycznia do lipca 2018 roku wysłano na Ukrainę łącznie 6,4 mld dolarów – W 2017 roku wielkość prywatnych przekazów pieniężnych na Ukrainę wyniosła 9,3 mld dol. i była o 24 proc. większa, niż w poprzednim roku.

Narodowy Bank Ukrainy – ukraiński bank centralny z siedzibą w Kijowie. NBU został ustanowiony decyzją Rady Najwyższej z 20 marca 1991. W 1996 uzyskał podstawy konstytucyjne swojego istnienia.

kresy.pl
REKLAMA

Komentarze