REKLAMA

Tysiące imigrantów „utknęło” na greckich wyspach! Ich fala nie ma końca…

Tysiące imigrantów „utknęło” na greckich wyspach! Ich fala nie ma końca…

Na greckich wyspach we wschodniej części Morza Egejskiego utknęło ponad 16 tys. nielegalnych imigrantów. Każdego dnia przybywa co najmniej sto kolejnych osób. Lokalne władze są załamane i domagają się natychmiastowej reakcji rządu. 

REKLAMA

Sytuacja już teraz jest na prawdę dramatyczna, a każdego dnia coraz bardziej się pogarsza. Urzędnicy, którzy rozpatrują podania o azyl na greckich wyspach są na skraju wytrzymałości. Tłumaczą, że nie maja możliwości ani środków, żeby pracować szybciej. Brakuje wszystkiego – biur, miejsc w ośrodku dla uchodźców.

Lokalne władze za wszystko obwiniają rząd Grecji pod wodzą Aleksisa Tsiprasa ze skrajnie lewackiej Syrizy oraz Unię Europejską. Tłumaczą, że po wprowadzeniu w życie unijno-tureckiego porozumienia ciężar kryzysu migracyjnego spadł na Lesbos, Chios, Kos, Leros i Samos. To tam są punkty rejestracji uchodźców.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni z wysp na kontynent przetransportowano ok 850 imigrantów. W tym samym czasie na wyspach pojawiło się nowe 1400 osób, które przybyły z Turcji.

tvp.info

 

REKLAMA

Komentarze