REKLAMA

Towarzystwo Dziennikarskie: „Jarosław Olechowski i Jacek Kurski nie mają dziś moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi”

Towarzystwo Dziennikarskie: „Jarosław Olechowski i Jacek Kurski nie mają dziś moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi”

W dniu powszechnej żałoby po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ‚Wiadomości’ TVP nadal naruszały standardy etyki dziennikarskiej. Łamały ustawę o radiofonii i telewizji, walcząc z nienawiścią wybranych tylko polityków i nie widząc win innych, a najbardziej – swoich własnych.” – pisze TD.

REKLAMA

Taki cytat można między innymi przeczytać w długim oświadczeniu wydanym we wtorek przed przedstawicieli Towarzystwa Dziennikarskiego na portalu Facebook.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski i prezes TVP Jacek Kurski nie mają dziś moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi” – można przeczytać w oświadczeniu.

Odpowiedzialność za to, co dzieje się w mediach publicznych ponosi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, uparcie milcząca, mimo skarg i analiz propagandowego charakteru ‚Wiadomości’, Rada Mediów Narodowych. Jednak najbardziej odpowiedzialni za tę sytuację są polityczni patroni tych instytucji – Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz. Ich żal po zabójstwie prezydenta Gdańska jest hipokryzją, skoro aprobują to, co dzieje się w podległych im mediach” – podano w oświadczeniu Towarzystwa.

Dość nienawiści w TVPW dniu powszechnej żałoby po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza „Wiadomości” TVP…

Opublikowany przez Towarzystwo Dziennikarskie Wtorek, 15 stycznia 2019

Pod oświadczeniem podpisało się już ponad 50 dziennikarzy…

PRESS.PL

REKLAMA

Komentarze