REKLAMA

Tak szanują Polskę! Działacz LGBT spalił polską flagę [WIDEO]

Tak szanują Polskę! Działacz LGBT spalił polską flagę [WIDEO]

Działacz LGBTQWERTY ze Szczecina spalił flagę Rzeczpospolitej Polskiej. Jak mówi – w ramach protestu. Czy dosięgnie go sprawiedliwość?

Sławomir Kuleta z Forum LGBT kolejny raz dopuścił się złamania Konstytucji i spalił jeden z symboli narodowych – polską flagę. Wszystko zrobił publicznie i chwali się swoim uczynkiem w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Jak mówi na materiale wideo:

„Dziś Dzień Flagi, więc postanowiłem go uczcić. To jest gest protestu przeciwko państwu polskiemu i niesprawiedliwości jaka tu się dzieje. Nie mam innego sposobu, aby zaprotestować wobec tej hańby, która tu się dzieje”.

Na początku mężczyzna miał problem z podpaleniem flagi, ale po chwili zapłonęła. Co skomentował z uśmiechem: „No udało się!”. Stwierdził, że spaloną flagę wyśle prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Mężczyzna twierdzi jednak, że jako homoseksualista przez 10 lat był okłamywany przez Polskę „co do istnienia decyzji administracyjnej, która nigdy nie istniała”. – Gdy się w końcu o tym dowiedziałem, wytoczyłem Polsce proces i Polska mi odpowiedziała pozwem. Znów zaczęła mnie okłamywać – wyjaśnia.

Kodeks karny w art. 137 – który mówi o znieważeniu symboli narodowych – dla osoby, która „publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy” przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

FACEBOOK / YOUTUBE

CZYTAJ TAKŻE: Dziś Święto Flagi Rzeczpospolitej. Zobacz podstawowe zasady wieszania flagi narodowej

REKLAMA

Komentarze