REKLAMA

Dr Wojciech Szewko o atakach na prawdę historyczną ze strony Rosjan [WIDEO]

Dr Wojciech Szewko o atakach na prawdę historyczną ze strony Rosjan [WIDEO]

Zajmujący się głównie sprawami dotyczącymi Bliskiego Wschodu dr Wojciech Szewko udzielił dzisiaj na łamach Mediów Narodowych kilka spostrzeżeń o bieżących atakach Rosjan na prawdę historyczną o holokauście i II wojnie światowej. Zdaniem eksperta w przyszłości nastąpią kolejne uderzenia ze strony rosyjskiej jak i również izraelskiej. 

Ekspert ds. Bliskiego Wschodu dr Wojciech Szewko odniósł się do słów rosyjskiego politologa Jewgienija Satanowskiego, zachwalającego mord katyński, gdzie zlikwidowano polską inteligencję. 

REKLAMA

“Ta retoryka nie jest niczym innym jak to kiedy przyjęto ustawę o IPN i doszło do zmasowanego ataku środowisk żydowskich na Polskę. W zasadzie jest identyczna. Ten sam politolog przedstawia Polskę w czarnych barwach również we wcześniejszych programach telewizyjnych” – wyjaśniał dr Wojciech Szewko. 

Zobacz także: Będzie zmiana na funkcji szefa ABW? Prof. Pogonowski rezygnuje

Zdaniem eksperta, lobby żydowskie działające na terenie Stanów Zjednoczonych w znaczący sposób oddziałuje na decyzje podejmowane przez administrację w Waszyngtonie. Uważa również za błąd obecnej władzy, że dopuszczają do rozgrywania Polską na arenie międzynarodowej.

“Rozluźnienie stosunków z Unią Europejską ma szkodliwy wpływ na Polskę/ Nie przyjęcie nas do budowy nowoczesnego europejskiego czołgu, jest moim zdaniem dużym ciosem dla naszego przemysłu obronnego” – ocenił skutki polskiej polityki zagranicznej.

Wyjaśnił również, że polityka Kremla uderzająca w narracje rzekomego polskiego antysemityzmu ma spowodować jeszcze większe pogorszenie się stosunków między Polską, a Izraelem, aby amerykańscy żydzi doprowadzili do napięcia na linii polsko-amerykańskiej. 

Więcej można zobaczyć poniżej: 

REKLAMA

Komentarze