Szczęśliwa siódemka VIVE. Kolejne mistrzostwo Polski kieleckich szczypiornistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ twitter.com

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce po raz piętnasty w historii i siódmy z rzędu zdobyli mistrzostwo Polski. W rewanżowym meczu finału PGNiG Superligi pokonali we własnej hali Orlen Wisłę Płock 33:29.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa do drugiego spotkania przystępowali z pięciobramkową zaliczką. W Płocku wygrali 33:28.

Początek meczu należał jednak do ekipy Nafciarzy. Płocczanie w pewnym momencie wypracowali sobie przewagę trzech goli. VIVE konsekwentnie starało się odrobić straty i na przerwę kielczanie schodzili przegrywając 13:14.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy. VIVE szybko wyszło na prowadzenie i nie oddało go już do końca spotkania. Żółto-biało-niebiescy wygrali 33-29.

Rywalizacja, szczególnie w pierwszej połowie, była bardzo zacięta, momentami wręcz brutalna. Gracze Wisły na ławce kar siedzieli przez 18 minut, a kielczanie przez 14.

Stoltenberg: “Jeśli Iran zaatakuje, NATO nie będzie bronić Izraela”

Tym spotkaniem kariery zawodnicze zakończyli dwaj znakomici szczypiorniści VIVE i reprezentacji Polski – Karol Bielecki i Sławomir Szmal. Ten pierwszy zdobył ostatnią w meczu bramkę dla swojej drużyny.

W tym sezonie drużyna z Kielc zdobyła też Puchar Polski. W Lidze Mistrzów dotarła do ćwierćfinału.