REKLAMA

Święta Wielkanocne w wąskim gronie bez podróży do rodzin

Święta Wielkanocne w wąskim gronie bez podróży do rodzin

Podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem zapowiedziano, iż święta Wielkanocne spotkają się z utrudnieniami. Rząd reaguje także na łamanie wprowadzonych regulacji oraz chwali za samodyscyplinę Polaków.

W związku ze zbliżającymi się świtami wielkanocnymi rząd analizuje obecną sytuację. Na konferencji prasowej Minister Zdrowia zarekomendował, aby w tym roku nie podróżować do swoich rodzin – „Tu jest rekomendacja jednoznaczna, powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczenie się, to jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo Święta Wielkiej Nocy są takim czasem, kiedy zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali miedzy miastami, ale (…) staramy się chronić życie ludzkie. W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach” – powiedział Łukasz Szumowski.

Zobacz także: Izrael izoluje miasto ortodoksów: “Nie przestrzegają żadnych przepisów”

Rząd obserwuje również sytuację w marketach oraz to jak przestrzega się tam wdrożonych obostrzeń – „Analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków, patrzymy, jak te regulacje, które wprowadzamy działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej” – zaznaczając, że przepisy mogą ulec zmianie, gdy sklepy będą przepełnione poprzez sztuczne dokładanie kas fiskalnych.

Z kolei szef kancelarii Premiera Michał Dworczyk podkreślił, że w sklepach i innych miejscach publicznych zostaną zwiększone patrole policji, aby kontrolować sytuację, pomimo iż w większości przypadków Polacy zachowują samodyscyplinę – „Niemniej zdarzają się sytuacje łamania tych regulacji, dlatego służby porządkowe będą utrzymywały wysoki stan kontroli, a jeszcze miejscami stan tych kontroli będzie zwiększony”.

„30 mln maseczek medycznych, 28 mln masek z filtrami Hepa, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, ponad 1,5 mln kombinezonów ochronnych, blisko 2 mln gogli – to tylko zakupy, kontraktacje z ostatnich 10 dni” – zapowiedział również szef KPRM.

polsatnews.pl

REKLAMA

Komentarze