Sukces Polki! Iga Świat zagra po raz pierwszy w finale WTA

Iga Świątek

/ fot. TT/@iga_swiatek

Wielki sukces młodej, 17-letniej tenisistki z Warszawy. Iga Światek wygrała w półfinale z zawodniczką z Czech Kristiną Pliskovą w dwóch setach 6:0, 6:1. Po raz pierwszy zagra w profesjonalnym finale WTA Lugano.

Polka w łatwy sposób osiągnęła swój sukces. Rozniosła ona rywalkę w dwóch setach tracąc zaledwie jeden gem w meczu. Zdominowała rywalkę w pierwszym secie szybko go uzyskując.

Tenisistka pokazała swój talent nie jednokrotnie pięknie zagrywając piłki. Często myliła swoją przeciwniczkę zachwycając przy tym publikę w Lugano.

Oficjalny profil WTA na Twitterze kilka razy zamieszczał najlepsze uderzenia polskiej zawodniczki zachwycając się techniką.

W jutrzejszym finale spotka się z Poloną Hercog zajmująca 89. miejsce w rankingu, która pokonała w swoim meczu półfinałowym Fionę Ferrero 7:5, 6:4. Polka awansuje po tym turnieju do pierwszej setki WTA.