REKLAMA

Strasburg: Nowe informacje nt. ofiar i rannych. Islamski fanatyk był znany policji [WIDEO]

Strasburg: Nowe informacje nt. ofiar i rannych. Islamski fanatyk był znany policji [WIDEO]

W ataku, do którego doszło wczoraj wieczorem w centrum Strasburga we Francji podczas jarmarku bożonarodzeniowego zginęły trzy osoby, a dwanaście zostało rannych. Policja we Francji nie wykluczyła pobudek terrorystycznych, a sam napastnik został ranny, ale zbiegł i szuka go 350 policjantów.

 

REKLAMA

O bilansie rannych i ofiar poinformował szef francuskiego MSW Christophe Castner. Sprawcą był 29-letni Cherif Chekatt – urodzony w Strasbourgu, a pochodzący z Maroka ekstremista znajdujący się na listach niebezpiecznych islamistów. Miał on być zatrzymany we wtorek przez policję w związku z zabójstwem i napadem, ale funkcjonariusze … nie zastali go w domu. Eksperci uznają, że napastnik, po przeszukaniu w mieszkaniu wiedział o akcji policji i zdecydował się na uderzenie.

 

 

Prokuratura wszczęła śledztwo i mówi otwarcie o motywach terrorystycznych. W czasie strzelaniny zablokowany był Parlament Europejski znajdujący się właśnie w Strasbourgu, a po tym zdarzeniu jego przewodniczący Antonio Tajani napisał na Twitterze, że nie da się zastraszyć i poddać terroryzmowi.

DORZECZY / DZIENNIKNARODOWY

REKLAMA

Komentarze